Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ.

YazarMesaj
katranagacı
Yeni Üye
Yeni Üye

ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ. Empty
MesajKonu: ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ.   ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ. Icon_minitime2009-02-21, 01:06

Büyük insanların ortak özelliklerinden birisi de her işi zamanında yapmalarıdır. Onun için yanlarında kalma bahtiyarlığına erenler hep çok dikkatli yaşama mecburiyetindedirler. Kurb- u Sultan ateş-i suzanest(Sultana yakınlık yakıcı bir ateştir) demişler. İşte Muhterem Sungur ağabeyin şu hatırası bu meseleye çok güzel ışık tutuyor;

“Bir gün gene böyle mübarek bir gece idi. Geceyi ihya etmeye çalışıyorduk. Üstad beni odasına çağırdı. Dedi ki; ‘Ankara ya Tevafuklu Kuran-ı Kerimin bastırılması konusunda Diyanet’e bir mektup yaz. Ben “olur Üstadım”dedim. Odasından çıktım. Bizde de sofuluk var ya? Bu mübarek geceyi daha sevaplı şeylerle evradla ezkârla değerlendireyim. Şimdi mektubun sırası değil. Gündüz münasip bir vakitte yazarım diye düşündüm. Okumaya devam ettim.

İki saat sonra Üstad beni tekrar yanına çağırdı. “Mektubu yazdın mı”? diye sormasın mı. Ben mahcubiyetle; “Yazmadım, Üstadım” dedim. Üstâd yüz hatlarından canının sıkıldığını, üzüldüğünü, kızdığını belli etti. Sen misin yazmayan…Sabahleyin ceza olarak mektup yerine beni Ankara’ya postaladı. “Sen kendin gidip bu mevzuyu görüş” dedi.

ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ
» Üstadın namazını şöyle anlatıyor...
» Üstadın Barla'ya Gidişi
» Talebelerinin dilinden Bediüzzaman'ın Şemaili
» Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum