Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum

3 posters
YazarMesaj
MUHAKEMAT
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MUHAKEMAT

Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum Empty
MesajKonu: Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum   Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum Icon_minitime2009-02-21, 00:27

Vahşi Şaban ağabeyin hatırası: “Bir gün köyden yanıma bir küçük sepet üzüm alarak, Üstâd’ı ziyârete gittim. Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum. Ama bir deneyeyim dedim. Üstâd üzümü kabul etti. Öyle sevindim ki, uçacak gibi oldum. sevincimden sanki ayaklarım yere değmiyordu. Koltuklarımın kabardığını hissettim. Üstad Ceylan Ağabeyi çağırdı. Dedi ki, “Ceylan pazarda üzüm kaç kuruş. “ 20 kuruş efendim. “Bu sepette kaç kilo üzüm var”. “3 kilo vardır üstâdım” dedi. Kesesini çıkardı bana bir lira verdi. Benim birden omuzlarım düştü. Çok mahcup oldum. Elimde para öyle kala kaldı. Ne diyeceğimi ne yapacağımı şaşırdım. Odasına çıktım. Avucum da para. Ceylan Ağabeye dedim ki, “Yâhu Ağabey; ben üstada üzüm satmaya mı geldim? Üstâd dan hiç para alınır mı? Ben bu parayı ne yapacağım şimdi? Ceylan Ağabey her zamanki latifelerinden birini daha yaptı. Dedi ki; “Ne diyon kardeş, buldun peşin parayı, daha ne istiyon. Koy cebine
MUHAKEMAT
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MUHAKEMAT

MesajKonu: Geri: Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum   Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum Icon_minitime2009-02-21, 00:51

Vahşi Şaban ağabeyden: Üstad bir gün çam dağında, çam ağacının başında iken, çobanlardan biri bir bakraç yoğurt getirmiş. “Hocam; bu yoğurdu getirdim ki, yiyesin” demiş.
Üstad ağacın başından demiş ki; “bekle de ücretini vereyim.”
Çoban;
Olur mu? Ne ücreti. Ben para almam yersin. Bana ve koyunlarıma duâ edersin” demiş.
Üstad;
Yok olmaz bekle geliyorum” demiş.
Çoban;
Hayır kesinlikle olmaz demiş.” Bakracı ağacın dibine bırakıp gitmiş.
15-20 Gün sonra bakracın boşunu almaya geldiğinde, bakraca hiç ilişilmemiş, içi yoğurt dolu olarak kapağının bile açılmadığını, bırakıldığı gibi durduğunu görmüş. Ücretini almadığı için Üstad hiç ilişmemiş.
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

MesajKonu: Geri: Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum   Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum Icon_minitime2009-03-07, 00:53

ÜSTAD HZ. ÇOBANI "VAKTİM YOK KARDAŞIM KOYUNLARINA DUA ETMEYE" DİYE TEKDİR ETMİŞ
gaye-ihayal
Yeni Üye
Yeni Üye
gaye-ihayal

MesajKonu: Geri: Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum   Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum Icon_minitime2009-03-07, 14:47

BU HATIRAYI DAHİ RAHMETLİ ŞABAN AĞABEY NAM-I DİĞER VAHŞİ ŞABAN AĞABEYDEN BİZZAT İŞİTMİŞTİK.ALLAH ÜSTADIMIZA KOMŞU EYLESİN.AMİN

Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HEDİYEYİ KABUL EDEMEDİM
» Avrupa! Deccal gibi birtek gözü taşıyan kör dehan ile ruh-u beşere bu cehennemî haleti hediye ettin!
» NASİHATI KABUL ETMEYENLERE UYGULANACAK ÖLÇÜ
» S.a.Bende artik aranizdayim kabul ederseniz
» Allahım günahlarımdan ötürü mü beni huzuruna kabul etmek istemiyorsun?