Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır.

YazarMesaj
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır. Empty
MesajKonu: Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır.   Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır. Icon_minitime2009-05-27, 14:18

Evet tarih-i beşer, Risale-i Nur gibi bir eser göstermiyor. Demek anlaşılıyor ki: Risale-i Nur, Kur'anın emsalsiz bir tefsiridir.

Evet Bediüzzaman Said Nursî'ye, yalnız âlem-i İslâm değil, Hristiyan dünyası da medyun ve minnettardır ki; dinsizliğe karşı umumî cihadında mazhar olduğu muvaffakıyet ve galibiyetten dolayıRoma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır. Sözler 772 p1

Papalık Makam-ı Âlîsi Kalem-i Mahsusu Başkitabet Dairesi
Numara:232247

Vatikan

22 Şubat 1951

EFENDİM!

Zülfikar nam el yazısı olan güzel eseriniz İstanbul'daki Papalık makam-ı vekaleti vasıtasıyla Papa Hazretlerine takdim edilmiştir. Bu nazik saygınızdan dolayı gayet mütehassis olduklarını bildirirken, üzerinize Cenab-ı Hakk'ın lütuflarını dilediklerini tebliğe beni memur ettiklerini arza müsaraat eylerim. Bu vesile ile saygılarımı sunarım efendim.
İmza
Vatikan Bayn Başkâtibi
E.L. II 62 pson

muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır. Empty
MesajKonu: Geri: Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır.   Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır. Icon_minitime2009-05-27, 14:23

O gün üstad hz. Efendim hitablariyla teşekkür edilirken, bugün neredeyse papanin elini öpecek olanlar "ben üstad'in yolundan gidiyorum" cümlesinde ne kadar büyük bir yanlişta olduklari apaçik belli oluyor değil mi?

Roma'daki Papa dahi, kendisine resmen tebrik ve teşekkürname yazmıştır.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MADEM HAYAT-I DÜNYEVİYENİ VE HAYAT-I UHREVİYENİ DAHİ RİSALE-İ NURA FEDA EDİYORSUN, BU İZZET-İ NEFİS DAMARINI DAHİ FEDA ET
» Tebrik
» ÜSTADIMIZDAN TEBRİK
» Hayırlı Olsun,Tebrik Ederim
» Mevlid-i Şerifinizi ruh u canımızla tebrik ediyoruz