Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ

3 posters
YazarMesaj
Genç Saidler
Admin
Admin
Genç Saidler

HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ Empty
MesajKonu: HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ   HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ Icon_minitime2009-02-15, 00:47

VASİYETNAMEMDİR

Aziz, sıddık kardeşlerim ve vârislerim!

Ecel gizli olmasından, vasiyetname yazmak sünnettir. Benim metrukâtım ve Risale-i Nur'dan olan benim hususî kitablarım ve güzel cildlenmiş mecmualarım vesair şeylerimin bütününü, Gül ve Nur fabrikalarının heyetine, başta Hüsrev ve Tahirî olarak o heyetten oniki (*) kahraman kardeşlerime vasiyet ediyorum. Onlara bırakıyorum ki; emr-i hak olan ecelim geldiği zaman, benim arkamda o metrukâtım, benim bedelime o sadık ve mübarek ellerde hizmet-i Nuriye ve imaniyede çalışsın ve istimal edilsin.

Kardeşlerim! Bu vasiyetten telaş etmeyiniz. Ben, teessürattan ve dokuz defa zehirlenmekten, pek çok zaîf olmakla beraber; gizli münafıkların desiselerle müteaddid sû'-i kasdları için bu vasiyeti yazdım. Merak etmeyiniz, inayet-i Rabbaniye ve hıfz-ı İlahî devam ediyor.

اَلْبَاقِى هُوَ الْبَاقِى

Kardeşiniz
Said Nursî

------------------

(*): Kardeşim Abdülmecid, Zübeyr, Mustafa Sungur, Ceylan, Mehmed Kaya, Hüsnü, Bayram, Rüşdü, Abdullah, Ahmed Aytimur, Âtıf, Tillo'lu Said, Mustafa, Mustafa, Seyyid Sâlih.
http://www.nurasadakat.net
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

MesajKonu: Geri: HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ   HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ Icon_minitime2009-03-07, 00:49

Kardeşlerim! Bu vasiyetten telaş etmeyiniz. Ben, teessürattan ve dokuz defa zehirlenmekten, pek çok zaîf olmakla beraber; gizli münafıkların desiselerle müteaddid sû'-i kasdları için bu vasiyeti yazdım. Merak etmeyiniz, inayet-i Rabbaniye ve hıfz-ı İlahî devam ediyor.

BU CÜMLEDE ÜSTAD HZ. ALLAH'IN İZNİYLE BÜYÜK BİR KERAMET GÖSTERİP VEFATINA HENÜZ VAKİT OLDUĞUNU SÖYLÜYOR
MSG
Moderatör
Moderatör
MSG

MesajKonu: Geri: HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ   HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ Icon_minitime2009-03-09, 15:14

"Ecel gizli olmasından, vasiyetname yazmak sünnettir." evet malesef pek çoğumuzun ihmal ettiği bir sünnet.

HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÜSTADIN BİR LATİFESİ
» ÜSTADIN CEYLAN AĞABEYE TAVSİYESİ;ÜÇ MADDEYİ İYİ BİL!
» Üstadın Barla'ya Gidişi
» ÜSTADIN KAYDETTİĞİ 33 TANE HADİS
» HZ.ÜSTADIN KAYDETTİĞİ 33 HADİSİ ŞERİF