Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ÜSTADIN BİR LATİFESİ

YazarMesaj
MUHAKEMAT
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MUHAKEMAT

ÜSTADIN BİR LATİFESİ Empty
MesajKonu: ÜSTADIN BİR LATİFESİ   ÜSTADIN BİR LATİFESİ Icon_minitime2009-02-21, 00:46

Vahşi Şaban ağabey anlatıyor: “Bir defâsında Isparta’da ki Üstâdın kaldığı dersânenin sofrasında, sofrada yuvarlak ince yüksekçe bir tencere içinde bulgur pilavı yiyorduk. Üstad içeriden odasından çıktı. Elinde küçük bir fincan vardı. Dedi ki; Ben bu günlerde çok oburlaştım. Bir fincan tereyağını bu sefer bir haftada bitirdim.” dedi. Halbuki, ben onun bir haftada bitirdim dediğini bir kerede yesem, dişimin kovuğunu bile doldurmazdı. Bir kere bile beni doyurmazdı. Sonra bize bakarak dedi ki; “Siz bu bir tencere pilavı bir kerede mi yiyorsunuz.? Ceylan Ağabey dedi ki; Ohoo Üstâdım bu ne ki, bunu bitiriyoruz. Bir tencere daha doldurup onu da yiyoruz.” Üstâd tebessüm ederek dedi ki, “Siz gençsiniz, çalışıyorsunuz. Yiyin size helal olsun.”

ÜSTADIN BİR LATİFESİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ
» Talebelerinin dilinden Bediüzzaman'ın Şemaili
» Üstadın Barla'ya Gidişi
» ÜSTADIN KAYDETTİĞİ 33 TANE HADİS
» HZ.ÜSTADIN KAYDETTİĞİ 33 HADİSİ ŞERİF