Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Üstadın namazını şöyle anlatıyor...

2 posters
YazarMesaj
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

Üstadın namazını şöyle anlatıyor... Empty
MesajKonu: Üstadın namazını şöyle anlatıyor...   Üstadın namazını şöyle anlatıyor... Icon_minitime2009-02-19, 22:52

Üstad Bediüzzaman’a 1924-25’lerde Van’da hizmet eden talebesi Molla Hamid Efendi, Üstadın namazını şöyle anlatıyor: “Allahüekber der demez, boynu düştü, kendisine bir hal geldi. Ben içimden diyordum ki; “Bunda bildiğimiz hoca kılığı yoktur ama bu ne haldir ki...” Bir hayret ve dehşet içinde kaldım. Neyse namazı kıldık, tesbihata başladık. Derdi ki; “Namazın sonundaki tesbihat namazın tohumu, çekirdekleri hükmündedir.”Hazin bir sada ile bizden çok ağır bir şekilde tesbihat yapıyordu. “Sübhanallah, Sübhanallah” diye, çok içten ve yavaş tesbihat yapardı. Biz adeta “sübb..sübb..sübb” diyoruz. Ben çok namaz kılanlar gördüm. Fakat böyle hazin, huşu içinde, heyecan verici bir tarzda namaz kılan görmedim.”
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

MesajKonu: Geri: Üstadın namazını şöyle anlatıyor...   Üstadın namazını şöyle anlatıyor... Icon_minitime2009-02-19, 23:58

Eskişehir Hapishanesinde geçen şu namaz hatırasına yer verilmiş; “Üstadın arkasında kılınan namazın hazzı bambaşka...İlk tekbir aldıklarında adeta yer gök sarsılır. Aman ya Rabbi! O ne huşu, o ne munis seda tarif edilmez.” Gardiyanlar; “Biz sizin Üstadınız gibi görmedik. Sabah uykusunun dışında hiç uyumuyor” derlermiş.
katranagacı
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: Üstadın namazını şöyle anlatıyor...   Üstadın namazını şöyle anlatıyor... Icon_minitime2009-02-21, 01:14

Abdullah Yeğin ağabey bir sohbetinde Üstadın namazdaki huşu durumuyla ilgili şu hatırayı anlatıyor: ”Bir defasında Üstad “Allah-ü Ekber” dedi, bir el bağladı. Simasına baktım, bembeyaz kesilmişti, öyle gördüm ki, sanki ayakta canlı bir cenaze vaziyetini aldı. Öyle mahviyet içerisinde “Allah-ü Ekber” deyip Allah’ın huzurunda duruyor ki, ben kalbimden doğrusu Üstada acıdım. Ne kadar kendisini perişan ediyor. Allah’a nasıl dua ediyor. Bana o durumu çok tesir etmiştir. Daima ona benzer tekbir getirir, namaza dururdu. Kendisini kuşluk namazında o halde görmem bana çok tesir etmişti.

Üstadın namazını şöyle anlatıyor...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MOLLA ABDULHAMİD AĞABEY ÜSTADI ANLATIYOR
» Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti:
» Üstâd Bedîüzzamân Hazretleri Arabî İşârâtü’l-İ’câz tefsîrinde îmânı şöyle ta’rîf etmiştir:
» HZ.ÜSTADIN VASİYETNAMESİ
» Üstâdın hediye kabul etmediğini biliyordum