Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti:

2 posters
YazarMesaj
katranagacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti: Empty
MesajKonu: Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti:   Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti: Icon_minitime2009-02-21, 02:06

Sungur ağabey Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti: “Ben yemin ediyorum, şimdi bu dersi yeni görmüş gibi istifade ettim, ders aldım. Halbuki ben bunu on bin defa okumuşum.”

muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti: Empty
MesajKonu: Geri: Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti:   Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti: Icon_minitime2009-02-21, 23:30

Risale-i Nur, yirminci asrın müslümanlarını ve bütün insanları, koyu fikir karanlıklarından ve müdhiş dalalet yollarından kurtarmak için müellifin kendi ihtiyarıyla değil, bir ihsan-ı İlahî olarak yazılmış olan ilhamî bir eserdir. İşte insan üzerindeki tesiri pek büyük olan böyle bir eseri devamlı olarak teenni ile ve lügatların manalarını öğrenerek dikkatle okuyabilseniz, geceli gündüzlü çalışan birçok Nur talebeleri gibi siz de büyük bir huzur ve saadete kavuşursunuz. Hem gayet cevval ve fa'al bir hale gelirsiniz. O kudsi eserleri günlerce okuyabilmenin İlahî hazzı ile çırpınırsınız. Bu gibi kıymetli ölçüye sığmayan eserlerle meşgul olabilmek için beş dakikayı bile boşa geçirmezsiniz. Ve hem daima cebinizde, çantanızda Nurları taşımak, okumak; daima okumak için zamanlarınızı büyük bir kıymetle kıymetlendireceksiniz. Nurları okumak sevgisiyle, Nurları okumak heyecanıyla, Nurları okumak ihtiyacıyla yanacaksınız. N.İ.K 182 p2

Üstad hazretlerinin bir imani mesele okunurken şöyle dediğini nakletti:
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üstâd Bedîüzzamân Hazretleri Arabî İşârâtü’l-İ’câz tefsîrinde îmânı şöyle ta’rîf etmiştir:
» ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ.
» KUR'AN-I KERİM OKUNURKEN
» BEDİÜZZAMAN HAZRETLERİNİN SESİ
» Üstadın namazını şöyle anlatıyor...