Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Öyle ya, aziz Üstad! Asr-ı saadette değilsek, müştakıyız...

YazarMesaj
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

Öyle ya, aziz Üstad! Asr-ı saadette değilsek, müştakıyız... Empty
MesajKonu: Öyle ya, aziz Üstad! Asr-ı saadette değilsek, müştakıyız...   Öyle ya, aziz Üstad! Asr-ı saadette değilsek, müştakıyız... Icon_minitime2009-05-12, 00:54

Sözler, yani Risale-i Ahmediye berahinini yazarken, çok defalar kalemimi elimden bırakıp, o asr-ı saadetin anlarının tahassürüyle, hicranıyla yandım. Bu hicrandan kalbim ağlamış, gönlüm coşmuş, ruhum vücudumdan ayrılarak uzaklara gitmiş, bana teselli tuhfeleri getirmiş.

Öyle ya, aziz Üstad! Asr-ı saadette değilsek, müştakıyız. Bu bize kâfi. Hazret-i Muhammed (A.S.M.)ın bize bıraktığı muazzam bir mu'cizesi bugün elimizde değil mi? O kitab bize, muhtaç ve müştak bulunduğumuz saadeti va'detmiyor mu? Ona hâlisane sarıldığımız zaman, muhtaç bulunduğumuz zevk-i manevîyi bize vermiyor mu?

Evet aziz Üstadım, bugün elimizde tuttuğumuz, gözümüzle gördüğümüz hakikî insanlara rehber olan o muazzam kitab, o büyük mu'cize ki, ben maddiyat içinde dünya cereyanında boğulmak üzere iken, beni onun ulvî sesleri ne güzel teselli etmiş ve bana sarsılmaz bir istinadgâh olmuştur. Hakka nâmütenahî şükürler olsun.

Muhterem Üstad, bana öyle geliyor ki, manevî saadete küşade bulunan ruhum, kıymetdar risaleleri okudukça, yazdıkça gitgide bir zevk-i manevî, bir saadet-i ebedî hazırlıklarıyla coşacak. Coşkunluklarımın hayli devam ettiği oluyor.

Üstadım! İşte o zaman dünya, nazarımda bir hiçten ibaret kalıyor. Ebediyete, sonsuza, saadet âlemlerine atılmak istiyorum. İşte o dakikalar bu dünyayı bana verseler, bu tatlı hülyalarımın bir nebzesini bile vermek istemem. Def'olsun gençlik rü'yalarının kâbuslu fırtınaları.

Üstadım, duanıza muhtacım.

Zekâi

(Barla Lahikası - 71)

Öyle ya, aziz Üstad! Asr-ı saadette değilsek, müştakıyız...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üstad'a Sorulan Bazı Sorular ve Üstad'ın Verdiği Cevaplar
» ASR-I SAADETTE RİSALE-İ NUR
» Öyle mecnunuz ki
» Gece rüyamda Üstad bana gösterdi... dedim
» ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ.