Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gece rüyamda Üstad bana gösterdi... dedim

YazarMesaj
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

Gece rüyamda Üstad bana gösterdi... dedim Empty
MesajKonu: Gece rüyamda Üstad bana gösterdi... dedim   Gece rüyamda Üstad bana gösterdi... dedim Icon_minitime2009-02-19, 22:39

Bir kısım hizmet ehli 17 Temmuz 1969’da Barla’da Bediüzzaman’ın mekanında, merhum Bayram Yüksel ağabeyin nezaretinde on beş günlük bir okuma programı yapmışlar. İlk gün olan tatlı bir hadiseyi şöyle anlatıyor; “Duvarlarında oyma 2-3 ağaç dolap bulunan büyük odada Bayram ağabeyin etrafında toplandık. Pür dikkat onu dinliyorum; “Evet kardaşlarım, bu dolaplardaki gizli bölmelerde Risaleler var. Kim bulacak bakalım?” Emrini alır almaz, hepimiz aramaya başladık. Zarif el işçiliği ile yapılmış dolap kapaklarından biri açılıyor, diğeri kapanıyordu. Ama nafile...dolaplardaki gizli bölmeyi bulup mübarek ellerinin değdiği, mübarek nur kitaplara hiçbirimiz ulaşamamıştık. Zaten vakit de geçmişti. Alışamadığımız gaz lambasının ışığında akşam ve yatsı namazlarını cemaatle eda ettikten sonra, tesbihat ve derslerimizi de yapıp, aynı odaya yataklarımızı serip, yattık.O gece bana dolaptaki gizli bölme gösterildi. Sabah namazını eda edip, tesbihatı yaptıktan sonra Bayram Yüksel ağabey; “Risalelerin yerini hala bulamadınız mı?” deyince ben kalktım, “Bismillah” diyerek bir dolabı açtım, içindeki tahtayı yana kaydırınca gizli bölme ve Risaleler göründü. Bayram ağabey; “Nasıl bildin?” deyince “Gece rüyamda Üstad bana gösterdi” dedim. “Maşallah, barekallah kardeşim” dedi..

Gece rüyamda Üstad bana gösterdi... dedim
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ömrümde ilk defa olarak Üstad dedim. Hata etmedim, isabet ettim...
» ÜSTAD'IN HİZMETTEKİ DAKİKLİK VE CİDDİYETİ.
» Ehl-i dünya bana der: "Ne ile yaşıyorsun? Çalışmadan nasıl geçiniyorsun?
» Niyazi-i Mısrî gibi feryad eyleyerek dedim
» KARDEŞLERİMİZDEN BİRİSİNİN NAMAZ TESBİHATINDA TEKÂSÜL GÖSTERMESİNE BİNAEN DEDİM