Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

EĞER VERMEK İSTEMESEYDİ, İSTEMEK VERMEZDİ

YazarMesaj
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

EĞER VERMEK İSTEMESEYDİ, İSTEMEK VERMEZDİ Empty
MesajKonu: EĞER VERMEK İSTEMESEYDİ, İSTEMEK VERMEZDİ   EĞER VERMEK İSTEMESEYDİ, İSTEMEK VERMEZDİ Icon_minitime2009-04-04, 00:31

…Dua, ubudiyetin ruhudur ve hâlis bir imanın neticesidir. Çünki dua eden adam, duası ile gösteriyor ki: Bütün kâinata hükmeden birisi var ki; en küçük işlerime ıttıla'ı var ve bilir, en uzak maksadlarımı yapabilir, benim her halimi görür, sesimi işitir. Öyle ise; bütün mevcudatın bütün seslerini işitiyor ki, benim sesimi de işitiyor. Bütün o şeyleri o yapıyor ki, en küçük işlerimi de ondan bekliyorum, ondan istiyorum. İşte duanın verdiği hâlis tevhidin genişliğine ve gösterdiği nur-u imanın halâvet ve safîliğine bak, قُلْ مَا يَعْبَوءُا بِكُمْ رَبِّى لَوْلاَ دُعَاوءُكُمْ sırrını anla ve وَ قَالَ رَبُّكُمُ ادْعُونِى اَسْتَجِبْ لَكُمْ fermanını dinle. اَگَرْ نَه خَواهِى دَادْ نَه دَادِى خَواهْ denildiği gibi: EĞER VERMEK İSTEMESEYDİ, İSTEMEK VERMEZDİ.

Mektubat 302 pson

EĞER VERMEK İSTEMESEYDİ, İSTEMEK VERMEZDİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BİR AZM, EĞER İMAN DOLU BİR KALBE GİRERSE
» DİVAN-I EŞ'ARININ RUHUNU EĞER SIKSAN,ELEMKÂRANE BİRER FERYAD DAMLAR.
» Eğer desen: Nedir şu tabiat ki, ehl-i dalalet ve gaflet ona saplanmışlar, küfr ü küfrana girip, ahsen-i takvimden esfel-i safilîne sukut etmişler?