Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

MEVT,HAYAT

2 posters
YazarMesaj
kara_maske
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
kara_maske

MEVT,HAYAT Empty
MesajKonu: MEVT,HAYAT   MEVT,HAYAT Icon_minitime2009-01-29, 21:27

“İzzetle mevti, zilletle hayata tercih edenlerdeniz.”
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

MEVT,HAYAT Empty
MesajKonu: Geri: MEVT,HAYAT   MEVT,HAYAT Icon_minitime2009-01-31, 13:09

Güzel söylemişsin kardeş hakikaten kahramanca ama sanki bu sözü bir yerde okumuş gibiyim;

"...Kur'an-ı Hakîm'in hizmeti, beni şiddetli bir surette siyaset âleminden men'etti. Hattâ düşünmesini de bana unutturdu. Yoksa bütün sergüzeşt-i hayatım şahiddir ki, hak gördüğüm meslekte gitmeye karşı korku elimi tutup men' edememiş ve edemiyor. Hem neden korkum olacak? Dünya ile, ecelimden başka bir alâkam yok. Çoluk çocuğumu düşüneceğim yok. Malımı düşüneceğim yok. Hanedanımın şerefini düşüneceğim yok. Riyakâr bir şöhret-i kâzibeden ibaret olan şan ü şeref-i dünyeviyenin muhafazasına değil, kırılmasına yardım edene rahmet... Kaldı ecelim. O, Hâlık-ı Zülcelal'in elindedir. Kimin haddi var ki, vakti gelmeden ona ilişsin. Zâten izzetle mevti, zilletle hayata tercih edenlerdeniz..."
Mektubat 48 p4
verdiğimiz bilgilerin kaynaklarını da arkalarına yazarsanız benim gibi tenbel kardeşleri fazla yormamış olursunuz. C.Allah sizin gibi kahraman kardeşlerimizin kahramalıklarını Risale-i Nur yolunda kullanmayı nasib etsin

MEVT,HAYAT
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu milletin ve bu vatanın hayat-ı içtimaiyesini anarşilikten kurtarmaK ve büyük tehlikelerden halas etmek için,beş esas lazımdır ve zaruridir:
» MADEM HAYAT-I DÜNYEVİYENİ VE HAYAT-I UHREVİYENİ DAHİ RİSALE-İ NURA FEDA EDİYORSUN, BU İZZET-İ NEFİS DAMARINI DAHİ FEDA ET
» KRONOLOJİK HAYAT SAFHALARI
» Bize şimdiki tarz-ı hayat yaramaz
» İnsanın hayat-ı içtimaiyesini ifsad eden bir desise-i şeytaniye