Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK...

3 posters
YazarMesaj
SEYİD
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
SEYİD

NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK... Empty
MesajKonu: NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK...   NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK... Icon_minitime2009-03-28, 16:00

Hem madem Nur şakirdlerinden çokları hem malını, hem istirahatını, hem dünya zevklerini, hem lüzum olsa hayatını Nur'un hizmetinde feda ediyorlar, sen ey nefsim neden fedakârlıkta en geri kalmak istersin.
(Emirdağ - 1 - 200)
müdakkik
Müdakkik Üye
Müdakkik Üye
müdakkik

MesajKonu: Geri: NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK...   NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK... Icon_minitime2009-03-28, 17:27

…Kırk seneden beri gayet dehşetli bir zındıka hücumu karşısında, her şeyini feda edecek hakikî fedakârlar lâzım geldiği bir zamanda, Kur'an-ı Hakîm'in hakikatına, değil dünya saadetimi, belki lüzum olsa âhiret saadetimi dahi feda etmeye karar verdim. Değil bir sünnet olan muvakkat dünya zevcelerini almak, belki bu dünyada on huri de bana verilse idi, bırakmaya mecburdum ki; ihlas-ı hakikî ile hakikat-ı Kur'aniyeye hizmet edebileyim. Çünki bu dehşetli dinsizlik komiteleri, öyle dehşetli hücumları ve desiseleri yapıyorlardı ki, bunlara karşı gelmek için a'zamî fedakârlık yapmak ve harekât-ı diniyesini rıza-i İlahî'den başka hiç bir şeye âlet yapmamak lâzım geliyordu.

Bîçare bir kısım âlimler ve ehl-i takva insanlar, çoluk-çocuğunun maişet derdi için bid'alara fetva verdiler veya tarafdar göründüler. Hususan din derslerini kaldırıp Ezan-ı Muhammedî'yi kaldırmak gibi dehşetli hücumlara karşı, a'zamî fedakârlık ve a'zamî sebat ve metanet ve herşeyden istiğna etmek lüzumu karşısında, ben bir sünnet-i seniye olan evlenmek âdetini terkettim ki; tâ çok haramlara girmeyeyim ve çok vâcibleri ve farzları yapabileyim. Bir sünnet yüzünden yüz günaha girilmez. Çünki o kırk sene zarfında birtek sünneti yerine getiren bazı hocalar, on kebaire ve haramlara girmeye, bir kısım sünnet ve farzları bırakmaya kendilerini mecbur bildiler.Hanımlar Rahberi 25 p3
fatih
Yeni Üye
Yeni Üye
fatih

MesajKonu: Geri: NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK...   NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK... Icon_minitime2009-03-28, 18:24

müdakkik ağabeyimiz demiş ki:
Değil bir sünnet olan muvakkat dünya zevcelerini almak, belki bu dünyada on huri de bana verilse idi, bırakmaya mecburdum ki; ihlas-ı hakikî ile hakikat-ı Kur'aniyeye hizmet edebileyim.

Maşaallah
biz cennette on tane hurimiz olsun diye ne hesaplar yapıyoruz. Üstad da bu dünyada on huri de bana verilse idi, bırakmaya mecburdumdemiş.

NUR ŞAKİRDİ OLMAK İSTEYENLERİN YAPACAĞI FEDAKARLIK...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hizmetten emekli olmak yok..
» Dava Adamı mı ? Olmak İstiyorsun ??