Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp...

2 posters
YazarMesaj
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp... Empty
MesajKonu: Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp...   Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp... Icon_minitime2009-03-18, 17:48

Aziz, sıddık kardeşlerim!
Sizin hapis meyveleriniz, benim nazarımda firdevs meyveleri gibi hoştur, kıymetlidir. Benim sizler hakkında büyük ümidlerimi ve davalarımı tasdik ve tahkik ettiği gibi, tesanüdün kuvvetini pek güzel gösterdi. O mübarek kalemler birleştikçe, üç-dört eliflerin birleşmesi gibi üç-dört yüz kıymetini bu kadar ağır tazyikat altında izhar eyledi. Ve bu müşevveş şerait içinde vahdetinizi muhafaza eden halet-i ruhiye, dünkü davamı isbat ediyor. Evet -temsilde hata yok- nasılki büyük bir veli, küçük bir ashab kadar hizmet-i İslâmiyede Ehl-i Sünnetçe mevki almadığı gibi, aynen öyle de: "Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp ve mahviyet ile tesanüd ve ittihadı muhafaza eden bir hâlis kardeşimiz, bir veliden ziyade mevki alıyor." diye kanaatım gelmiş ve siz daima bu kanaatımı takviye ediyorsunuz. Cenab-ı Hak, sizlerden ebediyen razı olsun, âmîn!
* * *
(Şualar - 317)
cebel-i nur
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
cebel-i nur

Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp... Empty
MesajKonu: Geri: Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp...   Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp... Icon_minitime2009-03-20, 23:12

COK güzel sualardan bir örnek, gaye hizmet gaye hak gaye iman kurtarmak...

Herkez enaniyetini birakip, sarilsa hizmet askiyla ne güzel olur.

Allah daimen hizmeti haktan batili ayirmakla mesgul edsin bizler.

Bu zamanda hizmet-i imaniyede hazz-ı nefsini bırakıp...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu zamanda en büyük ihsan ve vazife...
» AsIL oLaN iHLAsLı HİzmEt
» RİSALE-İ NUR HİZMETİNDE TESANÜD`ün ÖNEMİ
» Beni, nefsini kurtarmayı düşünen hodgâm bir adam mı zannediyorlar?
» İmana fedakârane hizmet eden bir hanımın manzumesidir...