Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İşte kardeşim, bizim halimiz de buna benziyor

YazarMesaj
MUHAKEMAT
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MUHAKEMAT

İşte kardeşim, bizim halimiz de buna benziyor Empty
MesajKonu: İşte kardeşim, bizim halimiz de buna benziyor   İşte kardeşim, bizim halimiz de buna benziyor Icon_minitime2009-02-20, 23:56

Bediüzzaman hazretlerinin talebesi Mustafa Sungur bey Afyon hapsinde geçen bir hatırayı 11.03.2003’te şöyle anlattı: “Ahmed Feyzi abi Üstad Afyon hapsine girdikten birkaç gün sonra hapse giriyor. Sorgulamada pervasız cevap veriyor. “Gel bakalım” diyorlar, falakaya yatırıyorlar. Çok üzülüyor Ahmed Feyzi ağabey. Hemen bakkallardan kağıt kalem ısmarlıyor, aldırıyor. Sert mukabele yazacak. Üstad haber alıyor: “Kardeşim Ahmed Feyzi” diyor. “bir zaman büyük bir pehlivan yumurta almış, ellerine ve cebine doldurmuş. Karşısına korkak bir adam çıkmış.O pehlivana hakaretvari konuşmuş. O cesur adam ses çıkarmamış. Merak edip, sormuşlar: “Neden ses çıkarmadın?” Pehlivan elinde ve cebindeki yumurtaları göstererek: “Bu yumurtlar var, onların hatırı için ses çıkarmıyorum” demiş. İşte kardeşim, bizim halimiz de buna benziyor.”diyor.

İşte kardeşim, bizim halimiz de buna benziyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» benim kara sevdam olmuş. Bu hastalığın da ilacı var mı? kardeşim...
» İŞTE BEKLENİLEN O ZAT !!!...
» işte allah'ın (c.c.) varlık delili ?
» İŞTE KABRİMİN BAŞINA ULAŞTIM, BOYNUMA KEFENİMİ TAKIP KABRİMİN BAŞINDA UZANAN CİSMİMİN ÜZERİNE DURDUM