Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Davası olan Nurcular Baksın ??

+4
muallim
TESANÜD
MSG
saidler
8 posters
YazarMesaj
saidler
Yeni Üye
Yeni Üye
saidler

Davası olan Nurcular Baksın ?? Empty
MesajKonu: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-10, 12:25

Üstadımız Said Nursi Hz lerine Ve Risale-i Nurlara Çok çirkin İttihamlar Yapan , buradaki linkteki yazıyı okumayı ve buna cevab hazırlayıp neşretmeye çağırıyorum. bugune kadar hiç bir nurcu burda anlatlanlara mukni cevab vermiş değildir bunun için kulliyat muvacehesinde bir çalışma yapılarak cevab verilmesi gerekiyor gayret bizden tevfik Allahdan vesselam...
http://saidler.forummum.com
MSG
Moderatör
Moderatör
MSG

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-10, 16:35

CEVABUL AHMAK ESSUKUT...

KÖPEKLERİN DUDAKLARI DEĞDİ DİYE DENİZLER NECİS OLMAZ...MEVLANA

KENDİSİNDEN BÜYÜK ZATLARA DİL UZATANLAR,KENDİ ŞEREFLERİYLE OYNARLAR...

İMAMLARIN CESEDİ ZEHİRLİDİR,MAHLUKATA HARAMDIR,KİM BULAŞIRSA BELASINI BULDU DEMEKTİR...

MÜHİM OLAN AKİBETTİR..İZN-İ İLAHİ İLE O SİTEDEKİ YAZIYI KALEME ALAN ZATIN AKİBETİNİ GÖRECEZ,
BEKLEYECEK VE SONUNU SEYREYLEYECEZ...

En son MSG tarafından 2009-02-11, 14:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-10, 16:58

İNŞAALLAH...Mühim olan akibet
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-10, 16:59

İNŞAALLAH...Mühim olan akibet
saidler
Yeni Üye
Yeni Üye
saidler

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-10, 19:01

Allah razı olsun lakin problem hakaret değil bir çok soru sorulmuş ve kendilerince cevab vermişler bizler nur talebeleri olarak bahsi geçen iddalara cevab vermemiz gerekiyor . zaten ahmak oldukları kesin fakat bu ahmakların iddaları avam-ı mümininde bilinmiyor . Diyorlar bediüzzaman bu eserler bana yazdırıldı diyor sikke-i gaybide böylediyor falanca yerde böle diyor karşısına ayet meali koyuyur tam bir cerbeze ve sinsicene kafa bulandırıyor. yinede sukut etmeden önce bir incelemenizi tavsiye ederim. kendimce ordaki iddalara cevab hazırlıyorum bu iddalara cevab hazırlanması nafidir vesselam
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-11, 13:54

Kardeş adamların iddialarına mesned olarak gösterdiği yerleri okuyan bir insan eğer vicdanı tefessüh etmemişse Üstad'ın o yerlerde o manaları kastetmediğini anlar.
bu konuda Sayın MSG ağabeyimizin açıklamaları yeterlidir. zira her havlayanın ağzına bir taş atılmaz.

ben dahi Sayın MSG ağabeyim gibi derim ki;
MÜHİM OLAN AKİBETTİR..İZN-İ İLAHİ İLE O SİTEDEKİ YAZIYI KALEME ALAN ZATIN AKİBETİNİ GÖRECEZ,
BEKLEYECEK VE SONUNU SEYREYLEYECEZ...
saidler
Yeni Üye
Yeni Üye
saidler

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-11, 16:07

aslına bakarsanız ben o yazıyı bir akrabamın göstermesi üzerine okudum ve onun adına üzüldüm zira ilahiyat mezunu din kulturu öretmeni olmasına rağmen o yazıyı okuyarak ifsad olmuş bunları izah et demişti. ben bunun sıkıntısı ile böyle bir paylaşım için yardım taleb ettim çok şükür meseleyi ona izah ettim lakin inşallah o yazıyı okuyarak ifsad olan din kardeşlerimiz olmaz.
SEYİD
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
SEYİD

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-11, 16:48

Bu tür yazı ve bozuk fikirleri ne kadar az söylersek o kadar iyi, yoksa bu fikirler bilmeyerek bizden dolayı yayılmış olur.Bizim niyetimiz halis olabilir, ama onlara hizmet etmiş oluruz.
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-11, 21:42

bir takım siyasî işlerle veya bir takım bâtıl cereyanlarla ve fikirlerle uğraşmaya zamanımız yoktur.Ömrümüz kısadır. Vaktimiz dardır. Üstadımızın dediği gibi, "Fena şeylerle meşguliyet fena tesir eder. Fena iz bırakır." Hususan böyle bir asırda "Bâtılı iyice tasvir etmek sâfi zihinleri idlâldir."… T.H 691 pson

cümlesi, mes'elemiz hakkında çok manidardır... (Mektubat 13 pson)
cevval
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
cevval

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-11, 21:58

TEK ÜSTADI KUR'AN OLAN ÜSTADIMIZ , BÖLE CERBEZELİ BULANIK SİYASİ İŞLERE BAKIŞ AÇIMIZI BELİRLEMİŞ HAMD OLSUN . BURADA YUKARIDAKİ YAZILARI YAZAN AĞABEYLERDEN ALLAH RAZI OLSUN , ÇÜNKİ BU TÜR OKUMALAR BİZLERE RAST GELDİĞİNDE NASIL BİR YOL İZLEYECEĞİMİZİ ÖĞRENMİŞ OLDUK. ALLAH MUVAFFAK EYLER İNŞAALLAH
kocabıyık
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
kocabıyık

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-12, 17:57

Allah razı olsun konuyla ilgili açıklamayı muallim abimiz yapmış katılıyorum...
nur_sancaktarı
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
nur_sancaktarı

MesajKonu: Geri: Davası olan Nurcular Baksın ??   Davası olan Nurcular Baksın ?? Icon_minitime2009-02-14, 00:53

Allah razı olsun. MAŞALLAH Üstadımızın dediği gibi "Bâtılı iyice tasvir etmek sâfi zihinleri idlâldir."…

Davası olan Nurcular Baksın ??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Taife-i mücahidîn olan Nur Talebeleri
» AsIL oLaN iHLAsLı HİzmEt
» Şu fâni dünyanın elemlerine gark olan gözlerim
» Peygamber Efendimizin Müseylime'ye Olan Cevap Mektubu
» HAKİKATIN BÜRHANLARI OLAN RİSALELER (RUMUZAT-I SEMANİYE RİSALESİNDEN)