Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Risale-i Nur'u müceddid hükmündedir

YazarMesaj
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

Risale-i Nur'u müceddid hükmündedir Empty
MesajKonu: Risale-i Nur'u müceddid hükmündedir   Risale-i Nur'u müceddid hükmündedir Icon_minitime2009-01-31, 12:39

Ey benim muhterem Üstadım!

Âciz talebeniz, küre-i arz içerisinde ruhum bazan şarka, bazan cenuba, bazan garba, bazan şimale, bazan semaya giderdi. Acaba yardım ne taraftan erişecek diye beklerdim. Ruhum bir mürşid-i ekmel taharri ederdi. Aramak üzere iken bana ilham olundu ki; "Mürşidi sen uzakta arıyorsun, pek yakınında bulunan Bediüzzaman vardır. O zâtın Risale-i Nur'u müceddid hükmündedir. Hem aktabdır, hem Zülkarneyn'dir, hem âhirzamanda gelecek İsa Aleyhisselâm'ın vekilidir; yani müjdecisidir." denildi.
Barla Lahikası 140 p2

Risale-i Nur'u müceddid hükmündedir
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Risale-i nuru türkçeleştirmek....
» RİSALE-İ NURU YENİ TANIYANLARIN GÖRÜŞÜ
» Risale-i Nur nedir, Risale-i Nur ve Tercümanı ne mahiyettedirler
» GAVS-I A'ZAM MI MI R.NURU MU TERCİH EDERSİN?
» RİSÂLE-İ NUR-DA DUA