Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ben kırk senedir âlem-i İslâmda aradığımı Türkiye'de buldum.

YazarMesaj
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

Ben kırk senedir âlem-i İslâmda aradığımı Türkiye'de buldum. Empty
MesajKonu: Ben kırk senedir âlem-i İslâmda aradığımı Türkiye''de buldum.   Ben kırk senedir âlem-i İslâmda aradığımı Türkiye'de buldum. Icon_minitime2009-05-17, 23:41

ARADIĞIMI BULDUM

Ben kırk senedir âlem-i İslâmda aradığımı Türkiye'de buldum. Bediüzzamanyalnız büyük Türk Milletinin değil, bütün İslâm âleminindir.Ondan âlem-i İslâmın mukadderatına dair pek çok soracaklarım vardı.Bütün müşkillerim, kendileriyle görüştüğüm bir saat içinde halledildi.Şimdi memleketime büyük müjdelerle dönüyorum.İslâm âleminde bir çok büyük hizmetler başarmış faziletli ve yüksek âlimler gelip geçmiştir. Bunların çoğu mükâfatlarını, ya mülk ve servet, yahut şeref ve şöhret şeklinde elde etmişlerdir.Halbuki Bediüzzaman'ın evinde bugün yakacak bir lâmbası yoktur.
Pakistan Maarif Nâzır Muavini

ALİ EKBER ŞAH

KONFERANS 5

Ben kırk senedir âlem-i İslâmda aradığımı Türkiye'de buldum.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İSLAMDA KADIN
» İSLAMDA AİLE REİSİNİN MES'ULİYETİ
» KABİR, ÂLEM-İ ÂHİRETE AÇILMIŞ BİR KAPIDIR. ARKA CİHETİ RAHMETTİR, ÖN CİHETİ İSE AZABDIR.