Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

YALVARIŞ

3 posters
YazarMesaj
SÜKUT
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
SÜKUT

YALVARIŞ Empty
MesajKonu: YALVARIŞ   YALVARIŞ Icon_minitime2009-04-21, 09:56

Ey Rabb-i Rahîmim ve ey Hâlık-ı Kerimim! كُلُّ اۤتٍ قَرِيبٌ sırrıyla ben şimdiden görüyorum ki: Yakın bir zamanda ben kefenimi giydim, tabutuma bindim, dostlarımla veda eyledim. Kabrime teveccüh edip giderken, senin dergâh-ı rahmetinde, cenazemin lisan-ı haliyle, ruhumun lisan-ı kaliyle bağırarak derim: El-Aman el-Aman! Yâ Hannan! Yâ Mennan! Beni günahlarımın hacaletinden kurtar! İşte kabrimin başına ulaştım, boynuma kefenimi takıp kabrimin başında uzanan cismimin üzerine durdum. Başımı dergâh-ı rahmetine kaldırıp bütün kuvvetimle feryad edip nida ediyorum: El-Aman el-Aman! Yâ Hannan! Yâ Mennan! Beni günahlarımın ağır yüklerinden halas eyle! İşte kabrime girdim, kefenime sarıldım. Teşyi'ciler beni bırakıp gittiler. Senin afv ü rahmetini intizar ediyorum. Ve bilmüşahede gördüm ki: Senden başka melce' ve mence' yok. Günahların çirkin yüzünden ve masiyetin vahşi şeklinden ve o mekânın darlığından bütün kuvvetimle nida edip diyorum: El-Aman, el-Aman! Yâ Rahman! Yâ Hannan! Yâ Mennan! Yâ Deyyan! Beni çirkin günahlarımın arkadaşlıklarından kurtar, yerimi genişlettir. İlahî! Senin rahmetin melceimdir ve Rahmeten lil-Âlemîn olan Habib'in senin rahmetine yetişmek için vesilemdir. Senden şekva değil, belki nefsimi ve halimi sana şekva ediyorum.
(Lem'alar - 130)
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

YALVARIŞ Empty
MesajKonu: Geri: YALVARIŞ   YALVARIŞ Icon_minitime2009-04-21, 13:28

AMİN...AMİN...AMİN...
KARDEŞ ...ALLAH ECRİNİ ZİYADELEŞTİRSİN...RAZI OLSUN ...,HABİBİ,ŞEFİ'-ÜL ÜMEM (A.S.M)ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN...HİZMETİNİ GÖREN ,BİLEN ÜSTADI MUHTEREMİN;MÜBAREK TALEBELERİNDEN EYLESİN İNŞAALLAH...
cebel-i nur
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
cebel-i nur

YALVARIŞ Empty
MesajKonu: Geri: YALVARIŞ   YALVARIŞ Icon_minitime2009-04-27, 09:26

AMIN AMIN AMIN,

Böyle yalavarsak elbette rabbimiz bizi bos döndürmez, allah him ne
muhtesem zikir üstaddan.
Halimize bakalim az biraz ve ceki düzen verelim.
Okumak okumak okumak...

YALVARIŞ
1 sayfadaki 1 sayfası