Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

R.Nur'un hakiki ve sadık şakirdleri..

YazarMesaj
kara_maske
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
kara_maske

R.Nur'un hakiki ve sadık şakirdleri.. Empty
MesajKonu: R.Nur'un hakiki ve sadık şakirdleri..   R.Nur'un hakiki ve sadık şakirdleri.. Icon_minitime2009-04-09, 15:26

Bu günlerde hâtırıma geldi ki: Hayat-ı içtimaiyeye giren, hangi şey'e temas etse ekseriyetle günahlara mâruz kalıyor. Her cihetle günahlar serbestçe insanı sarıyorlar. Bu kadar günahlara karşı insanların hususî ibâdâtı ve takvâsı nasıl mukabele edebilir? diye me'yusâne düşündüm. Hayat-ı içtimaiyedeki Risalet-ün-Nur talebelerinin vaziyetlerini tahattur ettim. Risale-i Nur şâkirdleri hakkında, necatlarına ve ehl-i saadet olduklarına dair kuvvetli işârât-ı Kur'aniyeyi ve beşaret-i Aleviye ve Gavsiyeyi düşündüm. Kalben dedim ki: Herbiri, bin yerden gelen günahlara karşı bir dil ile nasıl mukabele eder, galebe eder, necat bulur? diye mütehayyir kaldım. Bu tahayyürüme mukabil ihtar edildi ki: Risalet-ün-Nurun hakikî ve sâdık şâkirdleri mabeynindeki düstur-u esasî olan iştirâk-i a'mâl-i uhreviye kanuniyle ve samimî ve sâdık tesanüd sırrıyla herbir hâlis ve hakikî şâkird, bir dil ile değil, belki kardeşleri adedince dilleriyle ibadet edip istiğfar eder. Bin taraftan hücum eden günahlara karşı bin dil ile mukabele eder. İhlâs ve sadâkat ve Sünnet-i Seniyeye mütâbaat ve hizmet derecesine göre o küllî ubudiyete sahib olur.
(Sikke-i Tasdik-i Gaybi - 166)

R.Nur'un hakiki ve sadık şakirdleri..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» RİSALE-İ NURUN ESASLARI
» NURUN MESLEĞİNDE SADAKAT ESASTIR
» HZ.MEVLANANIN HAKİKİ MÜSAMAHASI
» MUHABBETİN YÜZÜ, MECAZÎ MAHBUBDAN HAKİKÎ MAHBUBA ÇEVRİLEBİLİR
» "Risale-i Nur Kur'anın çok kuvvetli, hakikî bir tefsiridir"