Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Sakın sakın münakaşa etmeyiniz, casus kulaklar istifade ederler.Haklı olsa, haksız olsa bu halimizde münakaşa eden haksızdır

YazarMesaj
TESANÜD
Moderatör
Moderatör
TESANÜD

Sakın sakın münakaşa etmeyiniz, casus kulaklar istifade ederler.Haklı olsa, haksız olsa bu halimizde münakaşa eden haksızdır Empty
MesajKonu: Sakın sakın münakaşa etmeyiniz, casus kulaklar istifade ederler.Haklı olsa, haksız olsa bu halimizde münakaşa eden haksızdır   Sakın sakın münakaşa etmeyiniz, casus kulaklar istifade ederler.Haklı olsa, haksız olsa bu halimizde münakaşa eden haksızdır Icon_minitime2009-03-18, 18:08

بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ
Aziz, sıddık kardeşlerim!
Sakın sakın münakaşa etmeyiniz, casus kulaklar istifade ederler. Haklı olsa, haksız olsa bu halimizde münakaşa eden haksızdır. Bir dirhem hakkı varsa, münakaşa ile bin dirhem bizlere zararı dokunabilir. Bir zaman Eskişehir hapsinde titiz kardeşlerime söylediğim bir hikâyeyi tekrar ediyorum: Eski harb-i umumîde Rusya'nın şimalinde doksan zabitimiz ile beraber bir uzun koğuşta esir olarak bulunuyorduk. O zâtların bana karşı haddimden çok ziyade teveccühleri bulunmasından, nasihatla gürültülere meydan vermezdim. Fakat birden asabiyet ve sıkıntıdan gelen bir titizlik, şiddetli münakaşalara sebebiyet vermeye başladı. Ben de üç-dört adama dedim: Siz nerede gürültü işitseniz, gidiniz haksıza yardım ediniz. Onlar dahi öyle yaptılar, zararlı münakaşalar kalktı. Benden sordular: "Neden bu haksız tedbiri yaptın?" Dedim: Haklı adam, insaflı olur; bir dirhem hakkını, istirahat-ı umumînin yüz dirhem menfaatine feda eder. Haksız ise ekseriyetle enaniyetli olur, feda etmez, gürültü çoğalır.
Kardeşlerim! Siz, küçük mektublar risalesinde medar-ı teselli ve sabır ve tahammül için yazılan parçaları dikkatle ve tekrarla okuyunuz. Ben, en zaîfiniz ve bu sıkıntılı musibetten en ziyade hissedarım. Çok şükür tahammül ediyorum ve bütün suçu bana yükleyenlerden hiç gücenmedim ve vahdet-i mes'ele itibariyle yalnız kendini müdafaa ederek zımnen cem'iyet ve suçu bize tahmil edenlerden dahi sıkılmadım. Madem kardeşiz, beni bu sabırda taklid etmenizi sizden rica ederim.
(Şualar - 321)

Sakın sakın münakaşa etmeyiniz, casus kulaklar istifade ederler.Haklı olsa, haksız olsa bu halimizde münakaşa eden haksızdır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SAKIN TIKLAMAYIN!!!
» RİSALE-İ NURDAN İSTİFADE İÇİN EN EVVEL NE LAZIM
» Neden uhuvveti rencide edecek münakaşa yaptınız?
» BENİM SÖZÜMÜ DE, BEN SÖYLEDİĞİM İÇİN HÜSN-Ü ZAN EDİP TAMAMINI KABUL ETMEYİNİZ.
» İmana fedakârane hizmet eden bir hanımın manzumesidir...