Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Risale-i Nur Meslek ve Meşrebini Muhafaza Adına, Risale-i Nur Eksenli Paylaşım Forumu
Nura Sadakat Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nura Sadakat Forumu

PortalAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İnsan, yaşayış vaziyetince

YazarMesaj
muallim
Moderatör
Moderatör
muallim

İnsan, yaşayış vaziyetince Empty
MesajKonu: İnsan, yaşayış vaziyetince   İnsan, yaşayış vaziyetince Icon_minitime2009-02-05, 21:37

İ'lem Eyyühel-Aziz! (*)İnsan, yaşayış vaziyetince,
bir dağdan kopup sel içine düşen veya yüksek bir apartmandan düşüp yuvarlanan bir şahıs gibidir.

Evet hayat apartmanı yıkılıyor. Ömür tayyaresi şimşek gibi geçiyor. Zaman da sel dolaplarını sür'atle çalıştırıyor. Arz sefinesi de, sür'atle giderkenتَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِâyetini okuyor. Sefine-i arz sür'atle yürürken, dünyanın gayr-ı meşru lezzetlerine uzatılan ellere zehirli dikenlerin batacağı düşünülsün. Binaenaleyh o zehirli dünya oklarına bakıp el uzatma. Firakın elemi, telaki lezzetinden ağırdır.

Ey nefs-i emmarem! Sana tabi değilim. Sen istediğin şeye ibadet et ve istediğin şeyin peşine düş;ben ancak ve ancak beni yaratıp, şems ve kamer ve arzı bana müsahhar eden Fâtır-ı Hakîm-i Zülcelal'e abd olurum.M.N 109 p4

------------------
(*): Ehemmiyetli.

İnsan, yaşayış vaziyetince
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Evet insan bir çekirdeğe benzer.
» akrepler insan libası giymişler ve ifritler adam suretini almışlar
» İNSAN, İPİ BOĞAZINA SARILIP, İSTEDİĞİ YERDE OTLAMAK İÇİN BAŞIBOŞ BIRAKILMAMIŞTIR.